Güvenlik İpuçları

Güvenlik İpuçları
GÜVENLİĞİNİZ İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

TEMEL GÜVENLİK İPUÇLARI

Kilitleyin; evden çıkarken ya da akşam yatarken tüm kapılarınızı kilitlediğinizden emin olun.

Sensörlü Işık Kullanın; bahçenizde yada balkonunuzda sensörlü ışık kullanın. Aniden yanan ışıkların hırsızlar üzerinde caydırıcı etkisi vardır.

Budayın; bahçenizde yada evinizin yüksek girişinde merdiven görevi görecek olana ağaçların dallarını budayın. Hırsızların üst katlara girişlerde en çok kullandığı yöntem tırmanmaktır.

Tatile çıkın elbet; fakat bunu herkesin özellikle hırsızların duymasına gerek yok. Tatile çıkarken komşularınızdan postalarınızı almalarını isteyin. Ve mutlaka "Tatile Çıktığınızı" bize bildirin.

Tanımadığınız kişilere kapıyı açmayın. Kapının gözünden kontrol edin ve kişinin güvenilir olduğunu düşünüyorsanız ve en önemlisi kapıda birini görüyorsanız kapıyı açın. Hırsızların yeni yöntemi zile basıp gizlenerek sizin kapıyı açmanızı sağlamak ardından da sizi uyutarak evinize girmek. Dikkatli olun.

EN ÖNEMLİSİ ALARM GÖZLEM İSTASYONU ABONELİĞİ

Yukarıda anlattığımız tüm güvenlik önlemlerinin yanında en önemlisi Alarm Gözlem İstasyonu aboneliği almanız.Uygun fiyatlarla  sahip olacağınız Alarm Gözlem İstasyonu aboneliği ile evinize izinsiz bir giriş olduğunda; öncelikle alarm sistemi devreye girerek ışıklı ve sesli uyarı sirenleri çevreyi uyarır. Çıkardıkları 108 desibellik ses ile çevreyi uyaran siren sistemi, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonuna ulaşan sinyaller Güvencem Operatörleri tarafından değerlendirilerek size ve polise durum rapor edilir. Böylece Güvencem korumasındaki bölgeye hızlı müdahale edilmesini sağlanır.
Hemen sağ taraftaki formu doldurarak Keşif Talebinde bulunun, Güvenli Yaşama Merhaba deyin.