ALARM SİSTEMİ PARÇALARI

ALARM SİSTEMİ PARÇALARI

STANDART ALARM SİSTEMİ PARÇALARI

Kablolu standart bir alarm paketi;
• Alarm paneli
• Şifre Paneli
• Manyetik kontak
• Hareket dedektörü (Pır Dedektör)
• Siren
​​​​​​​​​​​​​​​​• Ve alarm panelinin içinde bulunan trafo ve aküden oluşmaktadır. ​​​​​

SİZİN İHTİYACINIZ OLAN HANGİSİ?

Alarm Sistemi kurulumunda aşağıdaki ürünler kullanılır. Ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, ihtiyacınız olup olmadığına karar verebilirsiniz. Dilerseniz; kurulum için aşağıdaki kampanyalı paketlerimizden seçebilirsiniz. Ya da standart paket içerisinde kullanılan ürünlere ekleme yaparak alarm sisteminizi oluşturabilirsiniz.

 
ALARM PANELİ

ALARM PANELİ

​​Sistemi çalıştıran, yöneten ve iletişim sağlayan ana kontrol ünitesidir. Alarm sistemi, abone tarafından aktif edildikten sonra dedektörler izinsiz giriş algıladığında panele bilgi iletilir. Alarm paneli alarm üretir, sireni çalışır ve Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na alarm oluştuğu bilgisi ulaşır.

ŞİFRE PANELİ

ŞİFRE PANELİ

​​Alarm sisteminizi belirlediğiniz şifre ile açıp kapatmaya ve kontrol etmeye yarayan tuşlu ünitedir. Kısayol tuşları ile Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na sağlık, yangın ve acil durum alarmları gönderebilme özelliğine sahiptir.​

PIR DEDEKTÖR

PIR DEDEKTÖR

Alarm Sistemi çalışırken ortamda hareket olması durumunda alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşmasını sağlar. Evcil hayvan besleyenler için ise hayvan algılamayan modelleri de mevcuttur.

MANYETİK KONTAK

MANYETİK KONTAK

Dış ortama açılan kanat (kapı, pencere vb.) olan noktalardan ortama izinsiz girilmeye çalışılması durumunda aktif olarak alarm paneline sinyal göndererek alarm oluşturur.

DUMAN DEDEKTÖRÜ

DUMAN DEDEKTÖRÜ

​​Olası yangın durumunda oluşacak dumanı algılayarak, tedbir alınmasını sağlayacak uyarıyı verir. Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu aboneyi bilgilendirir ve ilgili güvenlik birimine haber verir.

SİREN

SİREN

Yaşam alanınızda oluşan alarmları çevrenize yüksek ses ile yansıtır. En önemli özelliği ortam dışından görüldüğü için caydırıcı olmasıdır.

AKÜ

AKÜ

Alarm sisteminin güvenliğini sağlamak adına elektrik kesinti ve sabotajlarından alarm sisteminin etkilenmesini önlemek için kullanılır.

İNTERNET MODÜLÜ

İNTERNET MODÜLÜ

Mobil Cihazlar ve bilgisayar üzerinden nerede olursanız olun alarm panelinizi kontrol etmenizi sağlar.

ISI DEDEKTÖRÜ

ISI DEDEKTÖRÜ

Isı çok yükseldiğinde veya sizin belirlemiş olduğunuz belirli bir eşiği aştığında alarm verir. Alarm sistemi kapalı dahi olsa çalışır haldedir.

KARBONMONOKSİT DEDEKTÖRÜ

KARBON- MONOKSİT DEDEKTÖRÜ

Bulunduğu ortama yayılan karbonmonoksit (CO) kaçaklarını algılayıp sistem kurulu olmasa bile anında alarm oluşturur ve önlem alınmasını sağlar. ​

SU BASKINI DEDEKTÖRÜ

SU BASKINI DEDEKTÖRÜ

Ortamda istenmeyen; su baskınlarında ya da nem algılaması sonucunda alarm durumu oluşturan dedektördür. Alarm sistemi kapalı olsa dahi çalışır haldedir.​

GPRS MODÜLÜ

GPRS MODÜLÜ

Isı çok yükseldiğinde veya sizin belirlemiş olduğunuz belirli bir eşiği aştığında alarm verir. Alarm sistemi kapalı dahi olsa çalışır haldedir.