ALARM GÖZLEM

ALARM GÖZLEM
365 Gün 24 Saat Kesintisiz Güvenlik

 

ALARM GÖZLEM İSTASYONU ABONELİĞİ İLE;

  • 7/24 Kesintisiz Alarm Takibi
  • 7/24 Uzman Müşteri Destek Operatörleri
  • Polis, Yangın ve / veya Acil Sağlık Durumları
  • Akıllı telefonlardan ve cihazlardan erişim kurma-kapatma
  • Uzun Vadeli Sözleşmeler Yok
  • Taahhüt Yok

Alarm Takibi, güvenlik sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Yapılan araştırmalar profesyonel güvenlik firmaları tarafından izlenen alarm sistemine sahip alanlarda güvenliğin arttığının, hırsızlığın ise önlendiğini göstermektedir.

SOYGUN

Evinize izinsiz bir giriş olduğunda öncelikle alarm sistemi devreye girerek ışıklı ve sesli uyarı sirenleri çevreyi uyarır. Çıkardıkları 108 desibellik ses ile çevreyi uyaran siren sistemi, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonuna ulaşan sinyaller Güvencem Operatörleri tarafından değerlendirilerek size ve polise durum rapor edilir. Böylece Güvencem korumasındaki bölgeye hızlı müdahale edilmesini sağlanır. 

YANGIN

Güvenlik paketinize dâhil edeceğiniz ısı/duman dedektörü ile oluşabilecek bir yangın durumunun Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na ulaşmasıyla, sizi ve itfaiyeyi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki en doğru yangın algılama sistemi sürekli kontrol edilendir. Dedektörlerdeki oluşabilecek tüm arızalar ve sistemsel hatalar alarm merkezimiz tarafından izlenmektedir. Ayrıca kontrol paneliniz üzerinde bulunan "itfaiye" butonu, sisteminizde bir ısı/duman dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na yangın sinyali göndermenize olanak sağlar. 

GAZ KAÇAĞI

Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbon monoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı ve karbon monoksit artışı sinyali durumunda, Güvencem Operatörleri sizi ve acil ekipleri arayarak, mekânınıza hızla müdahale edilmesini sağlar. 

SAĞLIK ALARMI

Acil bir sağlık durumu ile karşılaştığınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan "ambulans" butonuna veya uzaktan kumandadaki “acil“ butonuna basarak Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na sinyal gönderebilirsiniz. Güvencem operatörleri sizi ve ambulansı arayarak, 112 ekiplerince olay yerine hızla müdahale edilmesini sağlar. 

PANİK DURUMU

Mekânınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik veya tehlike durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli veya uzaktan kamera üzerinde bulunan "Panik" butonuna basarak, durumu Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na bildirebilirsiniz. Hemen Emniyet Güçlerini arayan Güvencem Operatörleri en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar. 

İŞYERİ AÇILIŞ - KAPANIŞ

Güvencem Alarm Gözlem İstasyonuna bildireceğiniz açılış - kapanış saatleriniz dışında oluşacak herhangi bir açılış durumunda ya da geç açılış - geç kapanış durumlarında Güvencem Operatörleri sizleri arayarak bilgi alacak ve bilgilendireceklerdir. Bu sayede siz olmasanız bile işyerinizin güvenliği 7/24 devam etmiş olur.